U susret Međunarodnom danu zaštite životne sredine, inoškolci organizuju onlajn radionicu „Uhvati ekološku budućnost“ u subotu, 5. juna, s početkom u 17 sati, u saradnji s Ekološkom sekcijom Gimnazije „Slobodan Škerović”.

Pozivamo sve srednjoškolce i srednjoškolke Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske da nam se pridruže preko platforme Teams.

🗣 Cilj radionice je podizanje svijesti mladih o važnosti reciklaže, održivosti i zdrave životne okoline, bez čega opstanak ljudske vrste neće biti moguć.

🗣 Govorićemo o reciklaži i njenom značaju, kompostiranju, analiziraćemo trenutnu ekološku situaciju, ali ćemo i dati prijedloge i savjete kako da stvaramo i čuvamo ambijent regiona, koji će biti u skladu s najmodernijim ekološkim standardima. Pripremili smo niz preporuka koje će doprinijeti sprovođenju i očuvanju održivog obrasca čovjekovog ponašanja zasnovanog na ekološkim principima.

Radionicu će održati edukator i prepoznati ekološki aktivista David Vukićević, a planirano je da traje oko 1 sat i 30 minuta.

❗️Prijave slati do subote, 5. juna u 12 sati, putem linka:

Inoškolci na Instagramu @inoskolci