Gimnazija obavještava učenike da će Unija srednjoškolaca Crne Gore u petak, 1. oktobra, u trinaest crnogorskih opština organizovati projekat „Akcioni dan”.

Projekat podrazumijeva da tokom jednog dana srednjoškolci širom zemlje dobiju priliku da određeni vremenski period, u skladu sa svojim obrazovnim profilima, obavljaju poslove kod različitih poslodavaca (partnera u projektu), bez obaveze da tokom ta 24 sata pohađaju nastavu u školi. Za posao koji obavlja kod određenog poslodavca tokom akcionog dana, svaki srednjoškolaca/ka dobija dnevnicu u iznosu od deset eura. Ostvarena dnevnica se uračunava u poseban fond na osnovu kojeg se raspisuje konkurs koji za cilj ima finansiranje projekata srednjoškolskih učeničkih parlamenata Crne Gore, koji su od važnosti za obrazovni sistem, razvijanje omladinskog aktivizma, suzbijanje diskriminacije, vršnjačkog nasilja, govora mržnje, te podizanje svijesti o drugim društveno važnim temama i pitanjima.

Zbog velikog odziva srednjoškolaca i kvalitetne saradnje sa poslodavcima u toku prethodnih godina, Unija srednjoškolaca Crne Gore je odlučila da projekat realizuje na široj teritoriji naše zemlje. Prema tome, ovaj projekat za 2021. godinu obuhvatiće sljedeće opštine: Bar, Berane, Bijelo Polje, Budvu, Cetinje, Danilovgrad, Kotor, Mojkovac, Nikšić, Pljevlja, Podgoricu, Rožaje i Tivat.

Poziv za projekat je otvorene i učenici se mogu prijaviti putem linka https://www.akcionidan.hostit.online/