Гимназија „Слободан Шкеровић“ већ традиционално учествује на Међународном подгоричком сајму књига и образовања, доносећи разнолике садржаје који осликавају знање, посвећеност, таленте и креативност наших ученика и наставника. У петак, 10. маја, у 15 сати на великој сцени Сајма биће презентација Гимназије. Презентација двојезичног одјељења (француски језик) одржаће се у суботу, 11. маја, у 11 сати. У недјељу, 12. маја, такође у 11 сати, биће презентација двојезичног одјељења (енглески језик), док ће у понедјељак, 13. маја, у исто вријеме, бити презентација двојезичног одјељења (италијански језик). У уторак, 14. маја, биће изведен програм „Француски поезис” на великој сцени, у 14 сати. Радионица која је замишљена као корелација филозофије, социологије и математике планирана је за сриједу, 15. маја, у од 16 до 18 сати. У четвртак, 16. маја, од 16 до 18 сати, биће одржана радионица посвећена корелацији физике, хемије и биологије. У петак, 17. маја, од  16 до 18 сати, оджаће се радионице посвећене сузбијању вршњачког насиља и промоција онлајн платформе „Глас ученика”.