Gimnazija „Slobodan Škerović” potpisala je u maju 2014. godine sporazum o partnerstvu sa njemačkom školom „Stadisches Stiftsgymnasium Xanten”. Sporazum podrazumijeva saradnju ove dvije ustanove u različitim oblastima, upoznavanje druge kulture i običaja, spoznaju vještina interkulturalne komunikacije.

U okviru pomenute saradnje, kroz program razmjene učenika, školske 2022/2023. godine, učenici iz Njemačke posjetiće đake naše škole, a biće organizovana i posjeta naših učenika svojim vršnjacima u aprilu 2023. godine.

Naši učenici će u septembru 2022. godine ugostiti učenike gimnazije iz Ksantena i učestvovati u brojnim planiranim zajedničkim aktivnostima.

Ukoliko je neko od učenika zainteresovan da bude dio interkulturalne razmjene, treba da se prijavi na imejl Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli., da pošalje motivaciono pismo i popuni formular koji može preuzeti na sajtu i Fejsbuk stranici Gimnazije (https://gimnazijapg.me/images/pdfdoc/ksanten/Poziv_i_prijavni_formular.docx).

Napominjemo da će pri izboru učenika koji će učestvovati u programu razmjene prednost imati učenici:

• koji trenutno pohađaju drugi razred (rođeni 2005/2006 godine);
  • koji su prethodni razred završili sa odličnim ili vrlo dobrim uspjehom i primjernim vladanjem;
  • koji izučavaju njemački jezik;
  • koji su angažovani u školskim i vannastavnim aktivnostima;
  • koji su učestvovali na raznim školskim takmičenjima;
  • koji se ističu u timskom radu.