EducationUSA klub za talentovane učenike osmišljen je po globalnom modelu koji se uspješno realizuje u zemljama u regionu i širom svijeta.

Cilj programa je da se najboljim i najsposobnijim učenicima pomogne da se pripreme za prijem na američke univerzitete. Traje od 12 do 18 mjeseci i sastoji se od predavanja, radionica, seminara i volonterskih akcija tokom kojih učenici stiču neophodna znanja da uspješno polože potrebne testove, odaberu odgovarajuće univerzitete, uobliče aplikaciju i pripreme se za odlazak u novu sredinu.

Program mogu pohađati učenici u prvom, drugom ili trećem razredu srednje škole:
1. koji su među 10% najboljih u razredu;
2. koji odlično govore i pišu engleski jezik;
3. koji žele da studiraju u SAD.

Svi zainteresovani učenici mogu da se jave na imejl Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli. ili preuzmu i popune formular koji mogu pronaći u prilogu. Pored aplikacionog formulara, potrebno je poslati i kopije svjedočanstava iz prethodnog/ih razreda i preporuku profesora.

Prijave se primaju do 12. novembra. Zvaničan početak programa je 15. novembar 2022.

Formular: preuzmi.