Gimnazija „Slobodan Škerović” 18. februara obilježava 113 godina postojanja. Tog dana već tradicionalno se organizuje svečani poetsko-muzički program, koji je ove godine naslovljen „Poezija – jezik vječnosti”. Program je osmislila profesorica Gordana Vučinić, a za muzički dio je zadužena profesorica Darja Šćepanović. Svečanost je zakazana u utorak, 18. februara. u 10 h, u svečanoj sali škole.

U Gimnaziji se ponose svojim bivšim učenicima i njihovim uspjesima na raznim poljima, pa će u nedjelji obilježavanja Dana škole ugostiti neke od njih. U ponedjeljak, 17. februara, u 19 h, u biblioteci Gimnazije održaće se promocija zbirke kratkih priča „Dva prozora i bosiljak” Svetlane Čabarkape. Na promociji će govoriti autorka, urednica u ZUNS-u Nađa Durković i bibliotekarka Sanja Marjanović. Izabrane odjeljke čitaće učenica Sandra Laković.

U četvrtak, 20. februara, u 19 h, takođe u biblioteci, o svom stvaralaštvu govoriće bivši učenici, sada afirmisani pisci, Dragana Tripković i Vladimir Vojinović. Učenici Gimnazije Sofija Ignjatović  i Đorđe Irić čitaće stihove i izabrane odlomke.

U petak, 21. februra, u 19 h, u biblioteci škole, održaće se promocija knjige „Podgorička istorijska čitanka” Huseina-Cena Tuzovića, nekadašnjeg profesora istorije u Gimnaziji  „Slobodan Škerović”. O knjizi će govoriti autor, pisac Zuvdija Hodžić, direktorica Zoja-Bojanić Lalović i bibliotekarka Sanja Marjanović, a odabrane odlomke će čitati autorov unuk, sadašnji gimnazijalac Omar Osmanagić.