Inoškolci organizuju onlajn radionicu „Položaj žene u crnogorskom društvu” u subotu, 15. maja, s početkom u 10 sati.

🗣Na radionici ćemo dogovoriti o ulozi i položaju žene u Crnoj Gori, od davnina do dana današnjeg. „Ćud je ženska smiješna rabota” odjekivalo je, u raznim oblicima i bojama, ovim prostorima od davnina, i prije nego što je Njegoš sročio ovu izreku. Odjekuje i danas, na svoj način, malo tiše. Naši vršnjački edukatori govoriće o svim ulogama žene u crnogorskom društvu, o tome šta je sputavalo, a šta ispunjavalo.

🗣Neka od pitanja kojima ćemo se baviti na radionici su: Je li u našem društvu bilo mjesta za ženu? Kakav je bio njen položaj u odnosu na muškarca, a koliko je slobode imala u odnosu na žene s drugih prostora? Koje su to znamenite Crnogorke i koje arhetipove u njima pronalazimo? Da li žene na svojoj koži osjećaju tradicionalizam i danas? Koliko se situacija promijenila?

Pozivamo sve srednjoškolce Crne Gore da nam se pridruže.

❗️Prijave slati do petka, 14. maja, u 20 sati putem linka:

Mladi pišu

www.inoskolci.com

.

#inoskolci #neformalnaedukacija #vrsnjackaedukacija #gimnazija #slobodanskerovic #slobodanškerović #gimnazijaslobodanškerović #davidvukicevic