U utorak, 3. novembra, Tim za profesionalnu orijentaciju Gimnazije „Slobodan Škerović“ i Američki ugao u Podgorici organizuju prezentaciju ljetnjeg programa Univerziteta Jejl, koji se organizuje za mlade iz cijelog svijeta. Na prezentaciji će, pored predstavnice programa, gospođe Elene Gosalvez-Blanco, govoriti i naše bivše učenice − Minea Kapidžić i Milica Vušanović, koje su prethodnih godina pohađale ovu ljetnju školu.

Osnovne informacije o programu nalaze se na stranici https://globalscholars.yale.edu/how-to-apply, a prvi rok za apliciranje je 10. novembar 2020. godine. Mogu aplicirati svi učenici koji će u julu 2021. imati 16 godina i koji će srednju školu završiti 2022. ili 2023. godine, uz uslov da tečno govore engleski jezik i da njihove aplikacije zadovolje visoke akademske standarde.

Prezentacija će se organizovati preko platforme Zoom, s početkom u 18 sati,  a prijave za učešće možete slati na e-mail: Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli. do utorka, 3. 11. 2020.  u 15 sati.