Pravo na diplomu „Luča” ima:

1. učenik gimnazije koji je u toku školovanja postigao odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta, imao primjerno vladanje i dobitnik je diplome „Luča” iz osnovne škole.

Napomena: Po ovom osnovu učenik može dobiti diplomu „Luča” ako je iz samo jednog od nastavnih predmeta, koji se ocjenjuju brojčanom ocjenom, dobio ocjenu najmanje vrlo dobar (4).

1. Učenik koji je u osnovnoj školi i gimnaziji postigao odličan opšti uspjeh i imao primjerno vladanje.

Učenici koji ispunjavaju uslove za dobijanje diplome „Luča”, u periodu od 15. do 19. maja 2023. godine, da dostave Pedagoško– psihološkoj službi sljedeća dokumenta:

1. svjedočanstvo I, II i III razreda gimnazije i diplomu „Luča” iz osnovne škole;
  2. svjedočanstva od I do IX razreda osnovne škole (ukoliko ne posjeduju diplomu „Luča” iz OŠ) i svjedočanstva I, II i III razreda gimnazije.