Gimnazija „Slobodan Škerović” potpisala je maja 2014. godine sporazum o partnerstvu s Gimnazijom u Ksantenu (Njemačka). Sporazum podrazumijeva i realizaciju programa razmjene učenika.

U okviru pomenutog programa razmjene učenika, ove školske godine organizuje se peta posjeta našoj školi učenika iz Njemačke, u oktobru 2018. godine, ali i uzvratna posjeta naših učenika u aprilu 2019. godine. Naši učenici će ugostiti svoje vršnjake i učestvovati u brojnim planiranim zajedničkim aktivnostima.

Poštovani učenici, ukoliko ste zainteresovani da budete domaćini učenicima iz Njemačke, treba da se prijavite Vanji Rakočević, pedagogici i koordinatorki programa razmjene, najkasnije do srijede, 19. septembra 2018. godine.

Napominjemo da će pri izboru učenika koji će učestvovati u programu razmjene prednost imati učenici s odličnim uspjehom, koji izučavaju njemački jezik i imaju preporuku odjeljenjskog vijeća.