Na osnovu saglasnosti Ministarstva prosvjete broj 620-366/2018-2, 620-367/2018-2, 620-368/2018-2, od 9.7.2018. godine upisujemo još jedno odjeljenje opšte gimnazije i jedno sportsko odjeljenje opšte gimnazije i u skladu sa članom 20 Zakona o gimnaziji odobren je upis još po 4 učenika po odjeljenju.

Svi koji su konkurisali u opštu gimnaziju ovim proširenjem su primljeni, a rang lista primljenih učenika u sportsko odjeljenje opšte gimnauije izgleda ovako.

Potvrda upisa u I razred će biti u avgustu.

U avgustu će biti raspisan konkurs za matematičku, filološku i dvojezično odjeljenje opšte gimnazije.

Rezultati konkursa za upis u I razred Gimnazije

- Opšta gimnazija

- Dvojezično odjeljenje opšte gimnazije

- Matematička gimnazija

- Filološka gimnazija

Vrednovanje sportskih uspjeha i rezultata je vršeno na osnovu Konkursa za upis u I razred Gimnazije koji je raspisalo Ministarstvo prosvjete:

Za upis u odjeljenje specijalističke gimnazije – sportske, potrebno je da je kandidat:

• osvojio medalju na nacionalnom sportskom takmičenju, što nosi 10 bodova;
  • nastupao za nacionalnu reprezentaciju, u određenom sportu koji je na programu Olimpijskih i Paraolimpijskih igara, što nosi 8 bodova;
  • član kluba koji se takmiči u nacionalnom šampionatu u sportu koji je na programu Olimpijskih i Paraolimpijskih igara, što nosi 6 bodova;
  • osvojio medalju na nacionalnom školskom takmičenju, što nosi 4 boda;
  • član školskog društva koji se takmiči na nacionalnom školskom takmičenju, što nosi 2 boda.

Kada kandidat ostvari uspjeh u određenom sportu koji nije na programu Olimpijskih i Paraolimpijskih igara ostvareni rezultati se vrednuju sa 4 odnosno 3 boda.

Vrednovanje sportskih uspjeha, odnosno učešća na nacionalnom sportskom takmičenju i na nacionalnom školskom takmičenju vrši se na osnovu potvrde kluba odnosno školskog društva.

Vrednovanje učešća za nacionalnu reprezentaciju ili u nacionalnom šampionatu u određenom sportu koji je na programu Olimpijskih i Paraolimpijskih igara vrši se na osnovu potvrde Crnogorskog olimpijskog komiteta.

Prednost imaju kandidati sa ostvarenim najboljim sportskim rezultatima.