Представници Министарства одбране ће у понедjељак, 4. марта, одржати презентацију за ученике завршних разреда у циљу промоције војног позива како би информисали ученике о могућностима образовања на иностраним војним академијама, као и о каријерним могућностима официра након завршетка истих.

Могућност уписа на неку од иностраних војних академија имају ученици који ове године завршавају четворогодишње средњошколско образовање, а који су постигли најмање врло добар успјех у сваком разреду средње школе и имају најмање оцјену 3 из енглеског језика и математике у трећем и четвртом разреду.

Презентација ће бити организована у школској библиотеци, у 13 сати. Сви заинтересовани ученици могу се пријавити у Педагошко-психолошкој служби.