Ujedinjeni svjetski koledži, u saradnji s Ministarstvom prosvjete, dodijelili su dvije stipendije za  školovanje (III i IV razreda gimnazije/srednje škole) u  školskoj 2020/2021. i 2021/2022. godini.

Gimnazija „Slobodan Škerović” može predložiti dva učenika. Za dobijene stipendije mogu konkurisati učenici drugog razreda koji žele da III i IV razred završe na nekom od Ujedinjenih svjetskih koledža (Italija ‒ Duino i BiH ‒ Mostar).

Obavještavaju se zainteresovani učenici da prijave mogu predati školskom pedagogu najkasnije do 24. februara 2020. godine do 18 sati.

Komisija koju čine članovi nastavničkog kolektiva razmotriće prijave kandidata i izvršiti izbor dva učenika za dalji proces selekcije koju vrši kompetentna služba Ministarstva prosvjete.

Za sve dodatne informacije o uslovima konkursa pogledajte website i zvaničnu Facebook stranicu Gimnazije „Slobodan Škerović” ili se obratite školskom pedagogu.