NVO TNT u partnerstvu sa NVO KUĆA pokrenula je književni konkurs za kratku priču na temu vršnjačkog nasilja u okviru projekta IMAJ U VIDU! Konkurs je otvoren za sve srednjoškolce iz Crne Gore, odnosno mlade uzrasta od 14 do 19 godina (u obzir dolaze i oni koji su završili srednju školu, školske 2017/2018. godine) do 15. 6. 2019. godine.

Autori/ke tri najbolje priče biće nagrađeni novčanim nagradama:

1. nagrada 250 eura
  2. nagrada 200 eura
  3. nagrada 150 eura

PRAVILA I USLOVI KONKURSA

1. Na konkurs se prijavljuje isključivo elektronskim putem, na e-mejlove:

1. Priču je potrebno poslati najkasnije do 15. 6. 2019. u 24:00.h
  2. Priče treba da odgovaraju temi konkursa.
  3. Priča ne smije biti duža od 8.000 karaktera (s razmacima).
  4. Priča ne mora nužno da zadovoljava formu kratke priče. Mogu se poslati i drugi oblici proznog oblikovanja (eseji, dramske forme, ispovijesti, dnevnički zapisi, epistolarne prozne forme: monološka, dijaloška, poliloška pisma, sms/fejsbuk/twiter priče i prepiske, fleš fikcija, literarni blogerski radovi...). Poezija i naučni radovi neće biti razmatrani.
  5. Priča treba da bude napisana u vord dokumentu, latiničnim ili ćiriličnim pismom, na crnogorskom, srpskom, hrvatskom i bosanskom jeziku.
  6. Vord dokument u kome se nalazi priča potrebno je nazvati po naslovu priče i poslati na navedene e-mejl adrese. Ime i prezime, adresu i kontakt (e-mejl i broj telefona) autora potrebno je upisati u postojeći vord dokument (na kraju priče).
  7. Priča ne smije biti ranije objavljivana u okviru zvanične izdavačke književne djelatnosti. Dozvoljava se da je priča objavljivana u onlajn i štampanim medijima, namjenskim časopisima, školskim biltenima, ili kreirana u okviru drugih projekata i namjena.
  8. Autorke i autori mogu poslati najviše dvije kratke priče.
  9. Učešćem na konkursu autorke i autori su saglasni da njihova priča, ako uđe u uži izbor, bude objavljena u zbirci priča i korišćena kao tekstualni predložak za planiranu predstavu.