U susret Međunarodnom danu reciklaže, Ekološka sekcija Gimnazije „Slobodan Škerović“ organizuje radionicu „Uhvati ekološku budućnost“ u četvrtak, 18. marta, s početkom u 17 sati.

Cilj radionice je podizanje svijesti mladih o važnosti reciklaže i održive životne okoline, bez čega opstanak ljudske vrste neće biti moguć. Govorićemo o reciklaži i njenoj važnosti, kompostiranju, analiziraćemo trenutnu ekološku situaciju, ali ćemo i dati predloge i savjete kako da stvaramo i čuvamo ambijent u Crnoj Gori koji će biti u skladu s najmodernijim ekološkim standardima.

Pripremili smo niz preporuka koje će doprinijeti sprovođenju i očuvanju održivog obrasca čovjekovog ponašanja zasnovanog na ekološkim principima.

Radionicu će održati vršnjački edukator David Vukićević.

Pozivamo sve srednjoškolce i srednjoškolke da nam se pridruže na radionici, koja će se održati online, preko Teamsa, u četvrtak, 18. marta, s početkom u 17 sati.

Prijave slati do srijede, 17. marta, u 19 sati. Link za prijave: