Copyright 2021 - Custom text here

MENTORSKI PROGRAM NAMIJENJEN TALENTOVANIM UČENICIMA/UČENICAMA

OCSI/OMSA, u saradnji s ELTAM-om, a uz podršku Ministarstva prosvjete Crne Gore, pokrenula je novi program za talentovane srednjoškolce i srednjoškolke.

U pitanju je program kroz koji će 30 srednjoškolaca dobiti svoje mentore (crnogorske studente na renomiranim svjetskim univerzitetima) u oblastima njihovog interesovanja. Za one s nadarenošću za naučne i umjetničke  oblasti, poput fizike, hemije, slikarstva, filosofije itd, koji će dobiti mentore iz oblasti njihovog interesovanja, opredijeljeno je 15 mjesta, a 15 mjestaopredijeljeno je za one s izraženim osobinama ličnosti (srednjoškolci koji su prepoznati kao inicijatori aktivnosti, volonteri, lideri, vršnjački edukatori itd.). Za sve njih biće pronađeni mentori, s odgovarajućim obrazovnim profilom ‒ koji studiraju ili su završili studije na nekom od renomiranih svjetskih univerziteta i koji će kroz dvomjesečni program mentorstva raditi sa srednjoškolcima na razvijanju njihovih kapaciteta u oblastima interesovanja.

Tekst Konkursa je dostupan na linku: https://www.omsa.me/mreza-mozgova