Ministarstvo prosvjete obavještava da su Ujedinjeni svjetski koledži dodijelili Crnoj Gori dvije stipendije za školsku 2023/2024. i 2024/2025. godinu.

Gimnazija „Slobodan Škerović” ima pravo da predloži dva učenika. Za stipendije mogu konkurisati učenici II razreda koji bi prihvatili da III i IV razred završe na nekom od Ujedinjenih svjetskih koledža (UWC „Adriatic”, Italija i UWC „Mostar”, Bosna i Hercegovina). Zainteresovani učenici prijave mogu predati u kancelariji Pedagoško-psihološke službe najkasnije do 20. marta 2023. godine do 12 sati.

Komisija koju čine članovi nastavničkog kolektiva razmotriće prijave i izabrati dva učenika za dalji proces selekcije koji vrši služba Ministarstva prosvjete.

Kriterijumi za predlaganje kandidata su:

• crnogorsko državljanstvo,
  • odličan uspjeh,
  • iskazana zainteresovanost učenika za ovaj vid školovanja,
  • spremnost učenika i roditelja da prihvate bilo koju od ponuđenih stipendija bez obzira na lokaciju koledža,
  • da je kandidat proglašen za učenika generacije,
  • dobro poznavanje engleskog jezika,
  • široka interesovanja učenika,
  • učešće u vannastavnim aktivnostima,
  • osvojene nagrade na takmičenjima,
  • završeni kursevi (strani jezici, kompjuteri, sportske aktivnosti i dr.)
  • spremnost učenika da učestvuje u raznim humanitarnim aktivnostima (rad sa osjetljivim grupacijama stanovništva, jedna sedmica godišnje).