Od 4. do 9. juna, 2020. godine u Gimnaziji „Slobodan Škerović” održaće se tradicionalna manifestacija Dani specijalističkih odjeljenja. Za razliku od prethodnih godina, ovogodišnja manifestacija će se realizovati virtuelno, u skladu s trenutnom situacijom i obustavom nastave u realnim uslovima.

Raznovrsni program koncipirali su učenici svih specijalističkih odjeljenja: dvojezičnog, matematičkog, filološkog i sportskog, zajedno sa svojim profesorima.

Dane specijalističkih odjeljenja otvoriće učenici dvojezičnih odjeljenja prvog razreda (I-E1 i I-E2), s profesorima Natašom Bešović i Igorom Radulovićem, javnim časom „From Slavery to Freedom” –– u četvrtak, 4. juna, 2020. u 11.00 sati. Da biste pristupili ovom času, neophodno je da se prijavite na sljedeći mejl: Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli., nakon čega ćete dobiti link za pristup.

Dvojezična odjeljenja predstaviće se kroz još jednu interesantnu aktivnost ‒ video-obradom Selindžerovog romana „Lovac u raži”, koju su pripremali učenici prvog razreda dvojezičnog odjeljenja (I-E1) i profesorica Gordana Vučinić. Link za ovu aktivnost biće dostupan u četvrtak, 4. juna, na sajtu Gimnazije i njenim profilima na društvenim mrežama.

Svim ostalim sadržajima u okviru programa Dana specijalističkih odjeljenja 2020. godine moći ćete da pristupite putem linkova po sljedećem rasporedu:

četvrtak, 4. juna, 2020.

Promocija dvojezičnih odjeljenja

petak, 5. juna, 2020.

Promocija matematičkih odjeljenja

ponedjeljak, 8. juna, 2020.

Promocija filoloških odjeljenja

utorak, 9. juna, 2020.

Promocija sportskih odjeljenja

Pozivamo vas da svojim prisustvom i pristupom linkovima uveličate virtuelnu atmosferu manifestacije Dani specijalističkih odjeljenja 2020. godine. Dobro došli!