Učenici naše škole, u pratnji profesorica Dragane Tasić i Žane Bojanić, prisustvovali su u ponedjeljak, 25. marta, interaktivnom okruglom stolu na temu „Frankofonija u međunarodnim odnosima” kao i otvaranju izložbe „Diplomatija i strip” na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore.

Moderator tokom događaja bio je ambasador Francuske u Crnoj Gori Kristijan Timonije, a govorili su Panajotis Partsos, ambasador Grčke u Crnoj Gori, Irena Radović, izvršna direktorica Investiciono-razvojnog fonda i bivša ambasadorka naše zemlje u Francuskoj, Tomas Maes, savjetnik za politička i konzularna pitanja u Ambasadi Belgije u Srbiji i Crnoj Gori, Milica Nikić, tehnička koordinatorka za saradnju sa Međunarodnom organizacijom frankofonije u Ministarstvu vanjskih poslova.