У оквиру акционог плана за реализацију посјета, излета и екскурзија, ученици Гимназије наставили су посјете Природњачком музеју Црне Горе.

Том приликом, ученици I, II и III разреда, у пратњи професорица биологије Анице Меденице,  Марије Којић и Јулијане Поповић, посјетили су изложбу „Ноћас наступају животиње уживо”.

Ученици су били у прилици да виде изложбу живог материјала ‒ гмизавце, водоземце, инсекте и друге бескичмењаке. Изложене експонате пратили су додатни интересантни подаци које су стручњаци Природњачког музеја представили ученицима и на тај начин проширили њихова знања. Ово је још један добар примјер праксе сарадње, која ће се наставити и у будућем раду кроз теме које прате наставни програм.