У понедјељак, 18. октобра, у учионици број 21 у одјељењу IIIН, одржан је час историје посвећен Дану борбе против трговине људима.

Професорица историје мр Весна Ковачевић појаснила је у уводном дијелу часа ђацима основне термине који се односе на дату тему, а све кроз историјску призму развоја људске цивилизације. Прво је појаснила шта је то трговина људима, какви су то глобални феномени трговина, куповина, експлоатација, шта је циљ трговине, која је разлика између кријумчарења миграната и трговине људима и сл.

Потом су учешће узели ученици, а међу првим је био Јован Бањевић који је дао кратки осврт на афрички континент, колонизацију и везу са саданашњом трговином људима. Након његовог излагања, јавили су се за ријеч и остали ученици који су својим доприносом показали да смо зрело друштво са порукама „Стоп, доста је било” и  „Сви људи су једнаки”.