Матурски испит из Црногорског − српског, босанског, хрватског језика и књижевности одржан је 16. априла. Преко 500 матураната Гимназије „Слободан Шкеровић“ приступило је испиту. Ангажовано је преко 70 главних тест администратора и тест администратора. Такође, ангажована је професионална фирма за обезбјеђење чији су заштитари детектором вршили контролу ради спречавања уношења мобилних телефона и других електронских уређаја у школу, а с њима су били и дежурни наставници, 16 професора. Испитни одбор је надгледао цјелокупни процес. Представници Министарства просвјете, науке и иновација, Испитног центра, Завода за школство и Завода за уџбенике, као супервизори, испратили су регуларност спровођења испита. Школу су за вријеме одржавања испита посјетили директор Испитног центра Милош Тривић и помоћник директора Гојко Јеловац.

Сви супервизори изразили су задовољство организацијом Матурског испита у Гимназији.

Ученици су показали зрелост и одговорност поштујући прописана правила. Желимо им да остваре добре резултате.