Гимназија обавјештава ученике да ће Државно такмичење за школску 2021/2022. годину бити одржано у недјељу, 27. фебруара, изузев такмичења из програмирања које ће бити организовано у суботу, 5. марта, када ће бити уприличен и други дио такмичења (усмени дио) из страних језика.

Такмичење ће бити одржано у просторијама Економског факултета, док ће такмичење из програмирања  бити организовано у згради техничких факултета Универзитета Црне Горе. Други дио испита из страних језика одржаће се у просторијама Испитног центра. Све додатне информације ученици који су се пласирали на поменуто такмичење могу наћи у прилогу обавјештења.

Школа користи ову прилику да још једном честита ученицима који су својим знањем и трудом изборили прилику да наставе такмичење на државном новоу.