U čast 5. marta, Svjetskog dana energetske efikasnosti, učenici Eko-škole, na inicijativu profesorice biologije Julijane Popović Brković, učestvovali su u kvizu na temu „Obnovljivi i neobnovljivi izvori energije”.

Tom prilikom đaci I, II, III i IV razreda bili su podijeljeni u pet grupa. Pomoću aplikacije „Kahoot” realizovan je kviz, a učenici su odgovorili na devet pitanja u vezi sa zadatom temom. Odjeljenje II-O bilo je prvoplasirano. Prethodno su profesori biologije u svim odjeljenjima govorile o značaju energetske efikasnosti, a kviz je trebalo da razvije takmičarski duh kod učenika i probudi još veće interesovanje za ovaj fenomen.

Važno je napomenuti i to da je naša škola, koja je nosilac zelene zastavice, učestvovala u projektu „Čini dobro, sačuvaj energiju”.