У библиотеци школе, 24. априла, отворена је изложба наше ученице Таре Симоновић (1-Е1). О стваралаштву младе умјетнице говориле су директорица Биљана Вучуровић и професорица ликовне умјетности Маша Јововић.

Тара Симоновић је талентована ученица која се бави цртањем, сликањем, дигиталном графиком и анимацијом. Велики број награда говори и о њеној успјешности. Добитница је HMC  стипендије и своје усавршавање наставља, од септембра 2024, у Енглеској.

Концептом визуелизације животописа принцеза династије Петровић бави се посљедњих годину дана. Овај рад је инспирисан значајем женског принципа у црногорској историји, који је због патријархалних околности остао у сјенци ратних дешавања. Кроз слику, обрађен је живот и рад девет принцеза, кћерки краља Николе и краљице Милене.