Gimnazija „Slobodan Škerović” poziva sve zainteresovane učenike da učestvuju na konkursu „Ovog ljeta druži se sa Kinom”, koji organizuje The Paper Paike uz koorganizaciju Instituta „Konfucije” Univerziteta Crne Gore, akademskog programa Kineske studije i Turizma Konfucijeve učionice na Univerzitetu Donja Gorica, uz podršku Ambasade Narodne Republike Kine u Crnoj Gori.

Konkursom je predviđeno da zainteresovani učenici kreiraju video-snimak koji će odražavati njihovo viđenje Crne Gore i Kine. Na taj način publika bi trebalo da prepozna kako autori sagledavaju Kinu, šta žele da predstave kineskim prijateljima, uključujući npr. i djelić svog svakodnevnog života u Crnoj Gori.

Video-materijal treba da bude sa naracijom na engleskom, crnogorskom ili kineskom jeziku, dužine do pet minuta, sa jasnim zvukom i slikom, a potrebno je uz video pripremiti i prateći opis na engleskom jeziku ne duži od 100 karaktera. Radove sa kratkim opisom treba slati na adresu Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli., a kopije (Cc) se istovremeno šalju na Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.. Posebno je važno da se tokom slanja materijala navedu i ime i prezime učesnika, te kontakt za informacije.

Na konkursu su nagrade predviđene za 10 radova, a svi nagrađeni dobiće „xiaomi” tablet računar. Pored toga, radovi će biti prikazani na kineskoj onlajn platformi The Paper Paike, a svi učesnici konkursa dobijaju i elektronski sertifikat. Objavljivanje rezultata nagradnog konkursa i izdavanje elektronskih sertifikata održaće se krajem septembra 2023. godine.

Konkurs će biti otvoren do 13. septembra 2023.