Copyright 2022 - Custom text here

SEKCIJE GIMNAZIJE PRIVUKLE PAŽNJU NA SAJMU

U sklopu 16. Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja u četvrtak, 12. maja, predstavile su se Eksperimentalna i Astronomska sekcija Gimnazije „Slobodan Škerović”. Učenici su, uz podršku svojih profesora, pokazivali šta su sve proučavali na pomenutim sekcijama, a predstavili su i nove metode učenja fizike kroz astronomska istraživanja i eksperimente.

Zainteresovanim prolaznicima, gimnazijalci su između ostalog govorili o Veneri, te objašnjavali zašto Saturn ima prstenove. Za to vrijeme učenici Eksperimentalne sekcije pokazali su meteorološku stanicu kojom se mogu mjeriti vlažnost i temperatura, koju su sami napravili, djelove rakete, kućicu na solarni pogon itd. Atmosfera tokom predstavljanja bila je izuzetno prijatna, a predstavnici Gimnazije uspjeli su da svoju školu prikažu u najboljem svjetlu.

SEKCIJE GIMNAZIJE PRIVUKLE PAŽNJU NA SAJMU U sklopu 16. Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja u četvrtak,...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Saturday, 14 May 2022
f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];