ONLINE DEBATA NA ENGLESKOM JEZIKU CETINJSKIH I PODGORIČKIH GIMNAZIJALACA

Učenici trećeg razreda filološkog odjeljenja Gimnazije „Slobodan Škerović“ i učenici Cetinjske gimnazije, zajedno sa svojim profesoricama engleskog jezika Tanjom Bojić i Natašom Stanojević, održali su prvu online debatu na engleskom jeziku, putem Zoom aplikacije, 21.oktobra. Debati je prisustvovala i pedagogica Vanja Rakočević.

Zajedno sa svojim profesoricama, učenici su došli na ideju da putem online druženja izađu iz okvira svojih virtuelnih učionica i da se, u vremenu izolacije, povežu s vršnjacima iz drugih škola. U želji da razgovaraju o aktuelnim temama, ostvaruju nova prijateljstva i razmjenjuju iskustva, izabrali su da govore o primjerima diskriminacije polova u društvu. Zahvaljujući tehničkim mogućnostima aplikacije, diskutovali su po grupama, a zatim argumente iznosili u „glavnoj sobi“. Tokom online debate pokazali su izuzetno vladanje vještinama aktivnog slušanja, argumentovanog izlaganja i uzajamnog poštovanja, kao i sjajno poznavanje terminologije na stranom jeziku, s obzirom na to da su debatovali na engleskom jeziku.

Debata je trajala dva školska časa i već je u pripremi nova tema i novo druženje gimnazijalaca ove dvije škole.