Copyright 2022 - Custom text here

ODRŽAN UGLEDNI ČAS IZ PSIHOLOGIJE

Profesorica psihologije Biljana Petrović održala je u srijedu, 21. septembra, ugledni čas „Metode i tehnike istraživanja u psihologiji” u odjeljenju II-J.

Čas je bio zamišljen tako da učenici prezentuju rezultate projektnih zadataka koje su radili u proteklom periodu. Tokom rada učenici su imali priliku da provjere kroz eksperiment koliko su ljudi spremni da pomognu drugim ljudima u nevolji, da kreiraju upitnik sa ciljem da saznaju koliko se često konzumira alkohol u dobi od 15 do 20 godina, kao i test opšte kulture da bi prikupili podatke o opštim znanjima ispitanika. Posebno je bio interesantan način na koji su učenici predstavili tehniku intervjua. Oni su imali zadatak da smisle pitanja koja bi kao školski psiholog postavili učeniku koji ih posjećuje zbog problema sa pažnjom. Naposljetku, učenici su kroz introspekciju saopštavali svoj doživljaj sa dva školska časa. Došli su do zaključka da je stepen usvajanja znanja bolji na času na kome se osjećaju opušteno.

Uglednom času prisustvovale su zamjenica direktora Ana Aranitović i profesorica psihologije Dijana Janković. 

 

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];