Copyright 2022 - Custom text here

IZA ŠEKSPIROVIH VRATA

Učenici odjeljenja II-L, uz podršku profesora Marka Spaića, u srijedu, 21. septembra, u izuzetnom ambijentu gimnazijske biblioteke, održali su ugledni čas o Šekspiru i njegovoj tragediji „Romeo i Julija”.

Kroz zajednički rad i trud, a uz pratnju renesansne muzike i naratora, đaci su tokom časa uspjeli da ožive likove djela i predstave prisutnima svoje shvatanje ovoga književnoumjetničkog ostvarenja. Publika, među kojom su bili i učenici odjeljenja II-J, imala je priliku da još jednom prođe kroz ovu tragediju, vidi najupečatljivije scene iz djela, ali i sama učestvuje nudeći svoje viđenje teksta.

Času su prisustvovale i direktorica Biljana Vučurović, pedagogica Vanja Rakočević, profesorice Rosanda Bajović i Anica Medenica. Među prisutnima bila je i profesorica Sonja Ašanin koja je sa učenicima drugog razreda Stručne medicinske škole posjetila Gimnaziju.

Poseban kuriozitet jeste i činjenica da je dogovorena i uzvratna posjeta učenika Gimnazije Srednjoj medicinskoj školi.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];