Učenici odjeljenja II-L, uz podršku profesora Marka Spaića, u srijedu, 21. septembra, u izuzetnom ambijentu gimnazijske biblioteke, održali su ugledni čas o Šekspiru i njegovoj tragediji „Romeo i Julija”.

Kroz zajednički rad i trud, a uz pratnju renesansne muzike i naratora, đaci su tokom časa uspjeli da ožive likove djela i predstave prisutnima svoje shvatanje ovoga književnoumjetničkog ostvarenja. Publika, među kojom su bili i učenici odjeljenja II-J, imala je priliku da još jednom prođe kroz ovu tragediju, vidi najupečatljivije scene iz djela, ali i sama učestvuje nudeći svoje viđenje teksta.

Času su prisustvovale i direktorica Biljana Vučurović, pedagogica Vanja Rakočević, profesorice Rosanda Bajović i Anica Medenica. Među prisutnima bila je i profesorica Sonja Ašanin koja je sa učenicima drugog razreda Stručne medicinske škole posjetila Gimnaziju.

Poseban kuriozitet jeste i činjenica da je dogovorena i uzvratna posjeta učenika Gimnazije Srednjoj medicinskoj školi.