Učenici Gimnazije „Slobodan Škerović” Jelena Popović, Mina Čagorović, Aleksa Raković, Luka Mijović, Matija Lončar, Lazar Vučinić, Amar Lukač, Sofija Koković, Nikolina Rajković, Branko Raičković učestvovali su na šestom Ljetnjem vojnom kampu za mlade koji je organizovan na području Danilovgrada, Pljevalja, Kolašina i Štitarice od 27. juna do 11. jula.

Polaznici su tokom boravka prošli dio vojne obuke i savladali brojne vještine ‒ preživljavanje u prirodi, taktičke radnje, kao i alpinizam i splavarenje brzacima Tare.

Na samom kraju proglašena su i tri najbolja učesnika kampa. Među njima bio je i učenik naše škole Aleksa Raković.

Gimnazija čestita učenicima na ostvarenim rezultatima, kao i na timskom radu i iskrenom drugarstvu kojima su doprinijeli pozitivnoj atmosferi tokom trajanja Ljetnjeg vojnog kampa.