Copyright 2020 - Custom text here

OGLEDNI ČAS IZ ITALIJANSKOG JEZIKA

U četvrtak, 14. maja, održan je ogledni čas iz italijanskog jezika, putem Teams aplikacije, u odjeljenju (grupi) III-E/M, simboličnog naziva „Il virus Corona che non perdona”.

Učenici su u ulozi reportera, na italijanskom jeziku, izvještavali iz čitavog svijeta o fenomenu koronavirusa. Reportaža je osmišljena kreativno, ne čisto faktografski, već humanistički i filozofski. Času su prisustvovale pedagogica Gordana Arsović, kao i članice Aktiva za italijanski jezik.

Učenici koji su uzeli učešća u reportaži su: David Vukićević, kao reporter Davide Volcano, Lorena Ujkić, kao reporterka Lorena Ungaretti, Sergej Joković, kao reporter Sergio Iovacchini, Anja Popović, kao reporterka Agna Pagnini, Luka Petić, kao filozof Luca Petri,

Tekst je pripremila i adaptirala profesorica italijanskog jezika mr Nikolina Đurović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];