OGLEDNI ČAS IZ ITALIJANSKOG JEZIKA

U četvrtak, 14. maja, održan je ogledni čas iz italijanskog jezika, putem Teams aplikacije, u odjeljenju (grupi) III-E/M, simboličnog naziva „Il virus Corona che non perdona”.

Učenici su u ulozi reportera, na italijanskom jeziku, izvještavali iz čitavog svijeta o fenomenu koronavirusa. Reportaža je osmišljena kreativno, ne čisto faktografski, već humanistički i filozofski. Času su prisustvovale pedagogica Gordana Arsović, kao i članice Aktiva za italijanski jezik.

Učenici koji su uzeli učešća u reportaži su: David Vukićević, kao reporter Davide Volcano, Lorena Ujkić, kao reporterka Lorena Ungaretti, Sergej Joković, kao reporter Sergio Iovacchini, Anja Popović, kao reporterka Agna Pagnini, Luka Petić, kao filozof Luca Petri,

Tekst je pripremila i adaptirala profesorica italijanskog jezika mr Nikolina Đurović.