POZIV ZA UČEŠĆE U PROGRAMU RAZMJENE UČENIKA

Gimnazija „Slobodan Škerović” potpisala je u maju 2014. godine sporazum o partnerstvu sa njemačkom školom „Stadisches Stiftsgymnasium Xanten”. Sporazum podrazumijeva saradnju ove dvije ustanove u različitim oblastima, upoznavanje druge kulture i običaja, spoznaju vještina interkulturalne komunikacije.

U okviru pomenute saradnje, kroz program razmjene učenika, školske 2022/2023. godine, učenici iz Njemačke posjetiće đake naše škole, a biće organizovana i posjeta naših učenika svojim vršnjacima u aprilu 2023. godine.

Naši učenici će u septembru 2022. godine ugostiti učenike gimnazije iz Ksantena i učestvovati u brojnim planiranim zajedničkim aktivnostima.

Ukoliko je neko od učenika zainteresovan da bude dio interkulturalne razmjene, treba da se prijavi na imejl Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., da pošalje motivaciono pismo i popuni formular koji može preuzeti na sajtu i Fejsbuk stranici Gimnazije (https://gimnazijapg.me/images/pdfdoc/ksanten/Poziv_i_prijavni_formular.docx).

Napominjemo da će pri izboru učenika koji će učestvovati u programu razmjene prednost imati učenici:

• koji trenutno pohađaju drugi razred (rođeni 2005/2006 godine);
  • koji su prethodni razred završili sa odličnim ili vrlo dobrim uspjehom i primjernim vladanjem;
  • koji izučavaju njemački jezik;
  • koji su angažovani u školskim i vannastavnim aktivnostima;
  • koji su učestvovali na raznim školskim takmičenjima;
  • koji se ističu u timskom radu.