UPUTSTVO ZA PRAVILAN ODABIR SMJERA IZMEĐU OPŠTE GIMNAZIJE I DVOJEZIČNOG ODJELJENJA OPŠTE GIMNAZIJE

Kako kod učenika postoji zabuna oko toga kako da upišu dvojezično odjeljenje i kako se jedan dio učenikao umjesto za opštu gimnaziju prijavio za dvojezično odjeljenje opšte gimnazije u nastavku imate objašnjene kako da pravilno odaberete smjer pri popunjavanju prijave. Ukoliko ste već napravili grešku onda možete da ponovo uđete u prijavu i ponovite postupak odabira smjera.

OPŠTA GIMNAZIJA

Kada odaberete smjer “OPŠTA GIMNAZIJA” birate i nastavni jezik “Crnogorski-srpski, bosanski, hrvatski jezik”

DVOJEZIČNO ODJEJNEJE OPŠTE GIMNAZIJE

Kada odaberete smjer “OPŠTA GIMNAZIJA” birate i nastavni jezik “Crnogorski-srpski, bosanski, hrvatski jezik/Engleski jezik”