Copyright 2020 - Custom text here

OGLEDNI ČAS IZ FIZIKE

Učenici odjeljenja III-J izveli su ogledni čas kod profesora Milisava Šćepanovića na temu „Elektromagnetizam – povezanost električnog i magnetnog polja“.

Svi prisutni su mogli da uživaju u eksperimentima i przentacijama učenika. Izvođeni su eksperimenti vezani za magnetnu indukciju, Erstedov ogled, prezentovana su strujna kola kao i instrumenti pomoću kojih mjerimo napon i jačinu struje. Času su prisustvovali i učenici iz OŠ „Milorad Musa Burzan“ (Lazar i Miloš Miličević) koji su na maestralan način demonstrirali svoje znanje na polju fizike. Predstavili su dva primjera Teslinog kalema kao i „elektricni tanjir“.

 

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];