Copyright 2020 - Custom text here

PREZENTACIJA MINISTARSTVA ODBRANE O HUMANITARNIM MISIJAMA EU

U petak, 29. novembra, učenicima koji slušaju izborni predmet Evropske integracije održana je prezentacija Ministarstva odbrane o Evropskoj uniji i humanitarnim misijama EU u Somaliji i na Maliju.

Predavanje su održali Ana Radusinović, šefica Odsjeka za EU poslove i regionalne inicijative Ministarstva odbrane, potpukovnik Miloje Knežević, zamjenik Centra za obuku Vojske Crne Gore i učesnik misije EUTM Mali i poručnik bojnog broda Vladimir Todorović iz Odjeljenja za operacije Generalštaba, učesnik operacije EU NAVFOR Atalanta.

Kroz interesantnu teorijsku prezentaciju, žive primjere i anegdote učesnika humanitarnih misija, učenici su imali priliku da čuju zanimljive detalje o Vojsci Crne Gore i dragocjenim iskustvima vojnih lica u djelovima svijeta kojima je neophodna humanitarna pomoć.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];