Copyright 2020 - Custom text here

PROMOCIJA KNJIGE „POBJEDNICI PREDRASUDA” ZORANA BOŠKOVIĆA

U svakom društvu se javi spoznaja o potrebi prevazilaženja predrasuda i stereotipa, da se pažljivo odmjeri svaka riječ i svaki korak upućen prema Drugom i Drugačijem.

Jer, pogledamo li svijet oko sebe, svuda oko nas prožimaju se i dotiču različitosti. Ovo je sažeta poruka sa večerašnje promocije knjige „Pobjednici predrasuda” Zorana Boškovića, održane u biblioteci Gimnazije, ispunjenoj do posljednjeg mjesta.

O knjizi koja upravo osvjetljava djecu s posebnim potrebama, u istorijskom kontekstu, na ovim našim prostorima, s posebnim akcentom na sadašnji trenutak, osim autora, govorili su profesor Svetozar Bulatović, recenzent knjige Željko Rutović i direktorica Gimnazije „Slobodan Škerović” Zoja Bojanić-Lalović. Moderatorka večeri bila je bibliotekarka Sanja Marjanović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];