Copyright 2020 - Custom text here

PREDAVANJE O TAMNOJ MATERIJI I TAMNOJ ENERGIJI

U srijedu 30. oktobra, u školskoj biblioteci, održano je predavanje pod nazivom „Misterije univerzuma”.

Predavanje je održala Katarina Martinović, bivša učenica naše škole, koja je  na doktorskim studijama iz fizike u Londonu. Na samom početku upoznala je učenike s načinom studiranja u Velikoj Britaniji i Kanadi, a zatim održala zanimljivo predavanje, koje otvara mnoga potanja vezana za tamne materije i tamne energije. Poslije predavanja učenici su postavljali pitanja i proširili svoja znanja iz fizike. Osim profesora iz aktiva fizike, prisustvovale su profesorke Ivona Adžić i Aleksandrina Vujačić, kao i Vidak Mirović, iz Zavoda za metrologiju, koji je organizovao ovo predavanje.

 

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];