Copyright 2020 - Custom text here

MOJE NOVINE

U srijedu, 30. 10. 2019, učenice izborne grupe 209 − Marija Damjanovć, Ana Slavić i Ana Mijušković, koje slušaju izborni predmet Medijska pismenost kod profesorice Marije Kovačević, učestvovale su u radionici „Moje novine”. Učenice su odabrale tri teme o kojima su pisale i od prikupljenih fotografija napravile naslovnicu novena.

Teme su bile raznolike: „Građani zloupotrebljavaju klupe za djecu”, „Novo poglavlje u kulturi Crne Gore’’, „Iz poraza naučiti najbolje stvari”’. Cilj radionice je bio da učenici nauče kako urednici određuju i opremaju naslove, da uoče mogućnosti subjektivnog pristupa, razlike u vrednovanju, ali i izazove u tom dijelu novinarskog posla.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];