Copyright 2020 - Custom text here

BORAVAK GOSTIJU IZ NJEMAČKE

Petnaest učenika, profesorica i direktor škole iz Gimnazije Ksanten boraviIi su na razmjeni kod učenika Gimnazije „Slobodan Škerović” od 5. do 12. oktobra.

 Za to vrijeme pohađali su nastavu njemačkog, engleskog, istorije, biologije, fizike, matematike i radili na projektu, koji su predstavili u petak, 11. oktobra. Za vrijeme boravka posjetili su Lipsku pećinu, Cetinje, Njeguše, Budvu i Kotor. Obišli su OŠ „Maksim Gorki” i fabriku sira i mlijeka „Lazine”. Uživali su u sportskom danu, ali i u kreiranju i prezentaciji Turističkog vodiča Crne Gore.

Razmjena energije, znanja i iskustva između učenika iz Ksantena i Podgorice, osim što su ih obogatili, postali su i temelj jednog novog prijateljstva, koje će se učvrstiti prilikom posjete podgoričkih gimnazijalaca i profesora Ksantenu, u aprilu sljedeće godine.

Koordinatori razmjene su profesori Tanja Lučić i Filip Jovićević.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];