Copyright 2020 - Custom text here

„DANI NJEMAČKE” U PODGORICI

Manifestaciju „Dani Njemačke” u Podgorici danas je otvorio gradonačelnik Podgorice dr Ivan Vuković s ambasadorom Savezne Republike Njemačke u Crnoj Gori NJ. E. Robertom Veberom i državnim sekretarom u Ministarstvu prosvjete Crne Gore Aleksandrom Mitrovićem.

U okviru manifestacije, a pod pokroviteljstvom Gete instituta u Beogradu, učenici Gimnazije „Slobodan Škerović" priredili su plesnu predstavu na temu Bauhausa, koji ove godine slavi svoju stogodišnjicu. Učenici su, kroz muziku i ples, sami osmislili pozorišnu predstavu na njemačkom jeziku, uz vođstvo profesionalne plesačice i pozorišne pedagoškinje iz Beča Cäcilie Ferber. Manifestaciji su prisustvovali i učenici izbornih grupa 313 i 211, kod profesora Nemanje Mašovića i Ive Pesocki, koji su kroz brojne kvizove testirali svoje znanje njemačkog jezika.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];