Copyright 2020 - Custom text here

OTVORENI DANI NAUKE

U  okviru Dana nauke učenici su 4. oktobra posjetili Biotehnički fakultet.

Učenici odjeljenja In, Ii i IIf s profesoricom Ljiljanom Jovićević posjetili su radionice: „Zbirka hemijskih elemenata“, „Mikroorganizmi u biotehnologiji“, „Svijet beskičmenjaka“ i „Upoznajte biljke svoje okoline“. Tom prilikom prisustvovali su predavanju „Istorija periodnog sistema elemenata“, koje je održala dr Milica Kosović. Upoznali su se s biodiverzitetom naše Zemlje i zavirili u svijet mikroba. Učenici su učestvovali u izvođenju raznih eksperimenata koje su pripremili studenti fakulteta.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];