Copyright 2020 - Custom text here

GIMNAZIJALKE NA WISCI KAMPU

Učenice Sara Tadić i Teodora Senić, i nastavnica matematike Maja Kraljević, učestvovale su, kao predstavnice naše škole na kampu WiSci camp Kosovo 2019, koji je organizovala Ambasada SAD, State Department.

Kamp je održan u Prištini, u periodu 18-31. avgusta i bio je namijenjen isključivo djevojčicama koje imaju afiniteta i/ili uspjeha na polju prirodnih nauka, tehnologije/programiranja, inženjerstva, matematike i umjetnosti.

Teodora i Sara prenose utiske: „Kamp je za nas predstavljao jedno nezaboravno iskustvo ispunjeno nevjerovatnom količinom pozitivne energije. U toku kampa imali smo različite radionice - Microsoft, Intel, NASA, Girl Up klub samo su neki od organizatora radionica. Osim što smo imale priliku da usavršimo naše znanje iz STEAM oblasti (npr. kodiranje dronova i autonomnih vozila, Minecraft kodiranje...), upoznale smo i nove kulture, jezike i prijatelje.”

 

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];