Copyright 2020 - Custom text here

Otpočela s radom Dokuškola na 10. Underhill Festu

Gimnazijalci iz Danilovgrada i Podgorice ponovo su zajedno u klupama škole gdje se uče osnovama dokumentarnog filma.

Režiser i profesor Rajko Petrović je mlade filmofile najprije naveo na razmišljanje zašto pričamo priče, pa ih je putem mitologije, mitema, arhetipova i dramskih tehnika doveo do umjetnosti pokretnih slika. Učenici su govorili o svojim filmskim iskustvima, razlikama između igranih i dokumentarnih filmova i filmskoj muzici kao snažnom umjetničkom znaku. Zajedno sa svojim profesorima Gordanom Vučinić i Mirom Minićem, gimnazijalci su odgledali ,,Muški film", koji je izazvao snažne utiske i pokrenuo razgovor tokom kojega su se učesnici bolje upoznali. Nakon popodnevne pauze, učesnici su večeras nastavlili rad u manjim grupama na osmišljavanju svojih početničkih filmskih ostvarenja. Petočlanu ekipu naše škole čine:

Anja Strugar,

Jovana Mitrić,

Sofija Kirsanov,

Damjan Lalović i

Anđela Marunović. Učenica Anja Strugar se već okušala u pravljenju filmske priče.

U svom prvijencu ona prikazuje probleme mladih u 21. vijeku. Film je prvi put prikazan 5. juna 2019. u okviru predstavljanja učenika odjeljenja filološke orijentacije u Gimnaziji ,,Slobodan Škerović". Dokuškola nastavlja sa radom sjutra kada će učenici izaći na teren i na djelu pokazati što su danas naučili. Snimljeni materijal montiraće samostalno ili uz pomoć saradnika Festivala.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];