Copyright 2020 - Custom text here

PREZENTACIJA GIMNAZIJE UČENICIMA OSNOVNIH ŠKOLA

U ponedjeljak, 13. maja 2019. godine, Gimnazija „Slobodan Škerović“ otvarila je vrata za  buduće gimnazijalce.

Brojni zainteresovani učenici, njihovi roditelji i nastavnici mogli su da se upoznaju s načinom organizacije nastave, obrazovnim profilima, ali i vannastavnim aktivnostima u školi. Prezentaciju je održala direktorica Zoja Bojanić-Lalović , koja je predstavila Gimnaziju i mogućnosti koje ona nudi. Posjetioci su upoznati s vizijom škole, istorijatom, sadašnjom organizacijom nastave, uspjesima na državnim i međunarodnim takmičenjima, radom brojnih sekcija.  Učenik prvog razreda Ilija Bošković podijelio je svoje gimnazijsko iskustvo. Pedagica Vanja Rakočević razgovarala je s učenicima o njihovim motivima i očekivanjima i predstavila im vidove podrške koje Gimnazija pruža, kao i koncept obrazovnih profila u školi. 

U pratnji naših profesora i učenika obišli su kabinete i učionice, fiskulturnu salu i biblioteku, kako bi upoznali princip organizacije nastave u školi. Kroz organizovan razgovor s profesorima i učenicima svih obrazovnih profila (opšte gimnazije, specijalističkih i dvojezičnih odjeljenja), budući učenici dobili su sve relevantne informacije i odgovore na konkretna pitanja, koji će im pomoći da razriješe svoje dileme i učvrste odluku da Gimnazija bude njihov izbor.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];