Copyright 2020 - Custom text here

BRONZANA MEDALJA NA BALKANSKOJ MATEMATIČKOJ OLIMPIJADI

Na 36. Balkanskoj matematičkoj olimpijadi, takmičenju učenika srednjih škola, koje je održano od 30. aprila do 5. maja 2019. u Kišinjevu, Moldavija, Kosta Vukićević, učenik Gimnazije „Slobodan Škerović“ osvojio je bronzanu medalju.

Na takmičenju je učestvovalo 107 takmičara iz 11 zemalja, stalnih članica BMO (Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Kipar, Grčka, Sjeverna Makedonija, Crna Gora, Moldavija, Rumunija, Srbija, Turska) i 7 gostujućih zemalja (Azerbejdžan, Italija, Kazahstan, Saudijska Arabija, Moldavija (B tim), Turkmenistan, Ujedinjeno Kraljevstvo).

Crnu Goru na ovom takmičenju predstavljali su i učenici: Matija Delić, Amir Kolić, Andrija Glomazić i Ognjen Kovačević.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];