Copyright 2020 - Custom text here

IZLET FILOLOŠKIH ODJELJENJA

Učenici filoloških odjeljenja su sa profesoricom Ivanom Ćupić i Tijanom Kostić posjetili Stari Bar koji  je u srednjem vijeku bio značajan trgovinski, kulturni i religiozni centar ove regije, što je uticalo na ambijent življenja, pa se u njemu može osjetiti duh različitih kultura. Šetnja starom čaršijom vraća u neka minula vremena.

U Starom gradu je sačuvano desetak crkvenih objekata, uglavnom u ruševinama. Među njima se posebno izdvajaju ostaci Katedrale svetog Đorđa, Crkva svetog Nikole, Crkva svete Venerande iz XIV vijeka i Crkva svete Katarine iz XIV vijeka.

Nakon šetnje i panoramnog razgledanja, učenici su prošetali gradom.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];