Copyright 2020 - Custom text here

MATEMATIKA IZA ZEMLJOTRESA

Danas su učenici drugog razreda (2c), uz pomoć Aleksandre Leković i Bogdana Medenice, učenika trećeg razreda (3j), pokazali svu ljepotu matematike u korelaciji s geografijom obrađujući temu „Matematika iza zemljotresa“.

Predstavili su opšti prikaz i osobine zemljotresa i uz živopisne fotografije dočarali razarajuću moć istih. Svi prisutni naučili su da se upravo logaritamska funkcija krije iza procesa mjerenja i predstavljanja jačine zemljotresa. Nakon toga, uz kraći prezentaciju, prisjetili smo se i razarajućeg zemljotresa koji je pogodio Crnogorsko primorje na današnji dan prije tačno 40 godina.

Realizaciji učeničke ideje asistirala profesorica matematike Virna Hadžiosmanović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];