Copyright 2020 - Custom text here

ČAS MATEMATIKE U BUDVI

U petak, 12. aprila, odjeljenje Ih u pratnji odjeljenjskog starješine Mirjane Pješčić bilo je na jednodnevnom edukativnom izletu u Budvi.

Učenici Đorđe Irić  i Ljubomir Fatić  organizovali su šetnju po Budvi. Kao turistički vodiči, upoznali su učenike s istorijom Budve, znamenitim građevinama, kao i s mnogim legendama  vezanim za  Stari Grad i okolne plaže.

Održan je i čas matematike s ciljem de se učenici motivišu da povežu matematiku i prirodni ambijent u kojem su boravili. Zbog kiše, umjesto na plaži, kako je planirano, čas je realizovan u bašti restorana Hotela „Mogren“. Učenici su u grupama rješavali zadatke u okviru kojih su saznali kako u kućnoj varijanti dobiti morsku vodu saliniteta koji odgovara Jadranskom moru, da li ima više zrna pijeska na plaži ili broja atoma u morskoj školjci, i slično.

Nakon edukativnog dijela izleta, učenici su zasluženo uživali u šetnji gradom.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];