Copyright 2020 - Custom text here

GIMNAZIJA U DOBA KORONE

Silom prilika, nastavnici i učenici su napustili zgradu, učionice, hodnike i dvorište Gimnazije. Ali nisu odustali od svoje misije ‒ unapređivanja znanja, rađanja novih ideja, njegovanja talenata. Niti od svoje vizije – da budu noseći stub humanog, modernog, kulturnog i obrazovnog društva. Nastavnici su nastavili da drže nastavu, zadaju zadatke, šire znanje... Učenici su nastavili da uče, rješavaju zadatke, pišu eseje... Stručne službe i uprava škole pružaju podršku u svim segmentima rada. U učionice su dopremljene kamere pomoću kojih riječ nastavnika i prezentacija na tabli dopiru do učeničkih domova, da pojasne, upute, pomognu im da savladaju gradivo. S druge strane TV ekrana, u svojim domovima, učenici „pohađaju nastavu“. Elektronska platforma je, ipak, osnovno sredstvo učenja na daljinu. Preko nje se razmjenjuju nastavni materijali, ali i učenički odgovori na postavljene zahtjeve. Računari su usijani! Odjeljenjska vijeća i odjeljenja učenika sada su viber grupe, a komunikacija je ponekad življa nego u učionoci i zbornici. Ipak, svi želimo da što prije zakoračimo u naše dvorište, zauzmemo klupe i katedre, i nastavimo život bez Covida-19. Do tada, čujemo se i gledamo onlajn.
f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];