GIMNAZIJA U DOBA KORONE

Silom prilika, nastavnici i učenici su napustili zgradu, učionice, hodnike i dvorište Gimnazije. Ali nisu odustali od svoje misije ‒ unapređivanja znanja, rađanja novih ideja, njegovanja talenata. Niti od svoje vizije – da budu noseći stub humanog, modernog, kulturnog i obrazovnog društva. Nastavnici su nastavili da drže nastavu, zadaju zadatke, šire znanje... Učenici su nastavili da uče, rješavaju zadatke, pišu eseje... Stručne službe i uprava škole pružaju podršku u svim segmentima rada. U učionice su dopremljene kamere pomoću kojih riječ nastavnika i prezentacija na tabli dopiru do učeničkih domova, da pojasne, upute, pomognu im da savladaju gradivo. S druge strane TV ekrana, u svojim domovima, učenici „pohađaju nastavu“. Elektronska platforma je, ipak, osnovno sredstvo učenja na daljinu. Preko nje se razmjenjuju nastavni materijali, ali i učenički odgovori na postavljene zahtjeve. Računari su usijani! Odjeljenjska vijeća i odjeljenja učenika sada su viber grupe, a komunikacija je ponekad življa nego u učionoci i zbornici. Ipak, svi želimo da što prije zakoračimo u naše dvorište, zauzmemo klupe i katedre, i nastavimo život bez Covida-19. Do tada, čujemo se i gledamo onlajn.